ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Regullat e forumit 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Regullat e forumit 1   Fri May 02, 2008 9:01 pm

* ^ * ^ RREGULLORJA e KHG-sė FORUMIT ^ * ^

Gjuha kryesore e KHG Forumit ėshtė GJUHA SHQIPE!

* Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:

* a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe.
c) ose mund tė shkruhen hiq pa problem nė rubrikėn pėr gjuhė tė huaja: anglisht, gjermanisht, italisht..

Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet!
Kujdes! pėr gjuhėt e huaja: si psh. anglishtja, gjermanishtja dhe italishtja mund tė pėrdoren tek Rubrika pėrkatese.

# a lejohet dialekti nė Forum? Po, mjafton qė tė jeni tė kuptueshėm nė tė shkruar.

JO ofendime apo sharje personale ndaj anėtarėve tė Forumit

* Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antari tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga KHG Forum.


JO CHIT - CHAT nė Forum

* Tė dallojmė temat me natyrė serioze prej atyre argėtuese (si psh. Rubrika "Hacking"? ose "Exploit"?, "Phreaking" nuk ėshtė temė argėtuese... pėr kėtė keni rubrikėn "Bisedė e Lirė"?). Janė tė ftuar tė gjithė anėtaret qė para se tė postojnė nė Forum ti permbahen temave ku ata postojnė. Nė rast te kundert postimet e tyre do te editohen ose do te fshihen komplet nga Forumi.


JO postimeve pornografike nė KHG Forum

* Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.


Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

* Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar.


Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN

* Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.


Postimet e Mesazheve janė pronė e KHG Forum

* Cdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se cdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni Stafin e Forumit (Admin dhe Mod).


Nuk lejohen reklamat ose propaganda!

* Reklama e gjėra tė paautorizuara nė KHG Forum janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit. Pėr reklamim keni Rubrikėn: "Reklamoni web faqen tuaj kėtu."Pėrmbajtja e Temave

* Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.


Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

* Pavarėsisht se cfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė KHG Forum, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku (si psh. me fjalėt maqedonas, kosovar...), nuk janė tė mirėpritur nė KHG Forum. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!Rregullorja Pėr Tek Tema Prezento Veten

* Stafi i Forumit Tė Ka Vendos Me Pasur Edhe nje Rregullore Te Re Tek Tema
Prezento Veten, Nėse Ndokush Prezentohet Atėher Dhe Ju Mund Ti Uroni Njė Mire Se Ardhje, Brenda Ditės Sė Tanishme
Tani Nga Dite E Nesėrme Tema Do Tė Mbyllet !!


------------

Perfundim: Kjo ėshtė Rregullorja e pėrgjithshme e Forum! Disa nga nėnforumet kanė disa rregulla tė vecanta qė janė vėnė si kryetemė. Lexoni kėto rregulla para se tė postoni nė KHG Forum, qė tė shmangni keqkuptimet brenda Forumit.

Pėrpilimi i Rregullores sė mėsipėrme ėshtė fryt i Stafit tė Forumit (Admin&Mod). Vėrejtjet dhe sugjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura, por vetėm Stafi i KHG Forum rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme.

,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.albanianforum.net
JetmiR
VizitorMesazhTitulli: Regulluj ato se mbare   Sat Jun 07, 2008 1:50 pm

Regulluj ato regullat se mbare krejt pi ne khg i ek vjedh barem bone emin e forumit tand jo te KHg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fuuat
VizitorMesazhTitulli: On kom vjedh   Sun Jun 08, 2008 2:16 pm

On kom vjedh aman pak sma prejshen mo khg svjedh on 100 tema pi aqe en ma se mbaj ket web shtej kom web sexy Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Regullat e forumit 1   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Regullat e forumit 1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Rregullat nė Forum :: Rregullat nė Forum!-
Kėrce tek: