ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ben domain jot ne msn me qel cdo kush @emrijot.com

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Ben domain jot ne msn me qel cdo kush @emrijot.com   Thu May 08, 2008 1:13 am

ve.com mundeson qe ju te hapni e-mail@domaini-juaj.com duke lidhur domainin tuaj me MX Records te Hotmail.com pastaj secili do te kete mundesi te hap e-mail@domaini-juaj.com me Inbox 5Gb ne Hotmail.com


1. Se pari hyni ne http://domains.live.com
2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"
5. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: EmailiJuaj@hotmail.com etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...
6. Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue
7. Tani jeni ne aēountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com
8. Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
9. Tani "Membership" eshte e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com
10.Qe te beni login ne aēountin tuaj hyni ne http://domains.live.com dhe klikoni "Sign in", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...


shpresoj te kryej pune kjo


,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Erion
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.albanianforum.net
\
VizitorMesazhTitulli: Re: Ben domain jot ne msn me qel cdo kush @emrijot.com   Sat Nov 28, 2009 9:36 pm

hei a bojn bre kto far sene a nncncncn qysh i iqtni pa bo ju pershendes nga linda Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TheKusha
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 3
Join date : 21/02/2010

MesazhTitulli: spo bon:S   Sun Feb 21, 2010 9:19 pm

Qe qka po qet...!!!

You've reached the daily limit for creating Windows Live IDs. Please wait a day and try to sign up again or contact support for assistance.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexha
VizitorMesazhTitulli: tungggggggggggggg   Mon May 24, 2010 3:18 am

Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ben domain jot ne msn me qel cdo kush @emrijot.com   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ben domain jot ne msn me qel cdo kush @emrijot.com
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacker Boxi :: Tutorials-
Kėrce tek: