ForumPytsoriKrkoLista AntarveGrupet e AntarveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SPURS shkojne ne ndeshjen e shtate

Shko posht 
AutoriMesazh
**ErioN**xXx**
Moderators
Moderators
avatar

Numri i postimeve : 43
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: SPURS shkojne ne ndeshjen e shtate   Sat May 17, 2008 2:06 pm

Kampioni aktual i NBA-së, San Antonio Spurs, ka shënuar fitore të merituar ndaj New Orleans Hornets, duke e mposhtur me rezultat 99-80, që do të çojë edhe në lojën e shtatë vendimtare për të nxjerrë fituesin nga kjo gjysmëfinale e Koncerencës Perëndimore.

Manu Ginobili udhhoqi tek ekipi fitues, duke shnuar 25 pik, ndrsa Tim Duncan kontribuoi me 20 pik dhe 15 krcime. Chris Paul ishte koshashnuesi m i mir pr New Orleans me 21 pik. David West, i cili n ndeshjen e kaluar shnoi 38 pik dhe 14 krcime, siguroi vetm 10 pik ksaj here.

Jam i ngazllyer. Kjo sht pse NBA sht interesante. Loja e shtat. Kjo tregon me knd po luajm. Ata jan kampion. Ata nuk dshiruan t dorzohen, ka thn Chris Paul pas ndeshjes.
FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers


Erion
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.erion.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit
 
SPURS shkojne ne ndeshjen e shtate
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
 :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Krce tek: