ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fjalor drejtshkrimor pėr Firefox

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Fjalor drejtshkrimor pėr Firefox   Sun May 18, 2008 1:24 pm

jalor drejtshkrimor pėr Firefox dhe Thunderbrid

Njė fjalor drejtshkrimor tė gjuhės shqipe (350.000 fjalė e trajta fjalėsh) pėr Firefox dhe Thunbrid mund ta shkarkoni nga kjo faqe www.shkenca.org


Hape fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi me firefox, pastaj paraqitet dritarja pėr instalim, pranoje instalimin.

Pas instalimit fjalėt e shkruara gabimisht nė formularėt e faqeve tė internetit nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe. Leximi i propozimeve pėr pėrmirėsim nga programi mund tė bėhet duke i klikuar fjalitė e gabuara me tastin e djathtė tė miut .

Instalimi pėr programin Thunderbird

Thunderbird Extras Add-ons Install Hape fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi

Edhe kėtu fjalėt e shkruar gabimisht nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe dhe leximi i propozimeve me tastin e djathtė tė miut .

Instalimi

1. Shkarkimi httpwww.shkenca.orgshkarkimefja...1-fx+zm+tb.xpi2. Startoje Firefox-in > Tools > Add-ons

3. Vendose fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi nė dritaren e porsahapur si nė fig.

4. Pastaj hapet njė dritare e re shtypni butonin Install Now

Aktivizimi i korrigjimit:Klikoni me tastin e djathtė tė miut ne njė fushė pėr dėrgim tė mesazheve, pastaj hapet njė meny ēasti (konteksti) si ne fig., kėtu duhet tė aktivizohet Spell check this field
Po. E dėrgova atje, por s'ėshtė publikuar ende.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.albanianforum.net
 
Fjalor drejtshkrimor pėr Firefox
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Programe-
Kėrce tek: