ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pėr Me shpejtu Rrjetin Nuk di sa esht e vertet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
carrti_pr1
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 2
Join date : 24/05/2008

MesazhTitulli: Pėr Me shpejtu Rrjetin Nuk di sa esht e vertet   Sun Jun 08, 2008 12:32 am

====Shpejto Dhe internetin====

XP PRO QOS MYTH Speed up Net 20%
Kėtu mund Ta shpejtoni edhe 20 % in Qė e ka tė ndaluar Xp-ja
Dmth rrejti qė ju vjen 20% e keni te ndalume
1. Kyqesh si Administartor .
2. Kliko Start -> Run -> Shkruje gpedit.msc -> Tani Kliko Ok apo ENTER.
3. Shko te Local Computer Policy -> Administrative Templates -> Network -> QoS Packet Scheduler.
4. E keni ne Anen e djathen properties te "Limit reservable bandwidth".
5. Tani shtyp Piken Enabled box.
6. Ndysho "Bandwidth limit 20%" Bėne 0.
7. Kliko OK dhe Mbylle gpedit.msc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pėr Me shpejtu Rrjetin Nuk di sa esht e vertet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacker Boxi :: Internet-
Kėrce tek: