ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Menyra 3

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Menyra 3   Sat May 03, 2008 1:18 pm

Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Menyra 3


Code :
Menyra mė e lehtė sigurisht se ėshtė kjo..
Per kete do tė na duhet skripta 3d3dump.php marim prej www.3d3team.com/3d3dump.zipKodi:
Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,
Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm 3d3dump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)
Editojm 3d3dump.php keshtu :

$db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"
$db_name = '95372'; database name ketu
$db_username = '95372'; username i Database
$db_password = '010201'; password i Database

Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne SmartFtp)

Dhe pastaj kėshtu www.hostijuaj.com/dump/3d3dump.php

Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin )
,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.albanianforum.net
 
Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Menyra 3
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacker Boxi :: Tutorials-
Kėrce tek: