ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 lej foto tek my computer propirtes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqiprim
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 320
Join date : 02/05/2008

MesazhTitulli: lej foto tek my computer propirtes   Sat May 03, 2008 12:56 pm

Ne kur shkojme tek my computer properties ne aty e lexojme se qfar PC kemi a e kemi 1gb ram sa e kemi grafiken etj etj
Por ne sot do te mesojme si te vendosim foto ne at vend!!!!! Fillojme!!!!!
Hapim nje notepad dhe shenojme

[General]
Manufacturer=Emri dhe Mbiemri Juaj

[Support Information]

Line1=Ketu mund te shkruani qka te doni
Line2=Ketu mund te shkruani qka te doni
Line3=Ketu mund te shkruani qka te doni
Line4=Ketu mund te shkruani qka te doni
dhe vazhdoni line5 vetem mos harroni p.sh Line5= mos e harroni barazi =

Dhe kete tekst si ta shkruani ne notepad e ruani si oeminfo.ini
D.m.th Shkoni ne File ->Save as -> edhe e beni aty poshte All files* dhe tek emri e beni
oeminfo.ini edhe e ruani ne desktop Vazhdojme
Pastaj e merrni nje foto te juajen dhe qe deshironi ta vendosni aty dhe ajo foto duhet te jete ne madhesi 176x120 Pixels
Nese e keni Adobe Photoshop-in mund ta beni madhesin sa duhet mirepo une per veti e kam bere 150x120 eshte mir me photoshop dhe pasi ta keni bere foton ju kete foto duhet te veproni keshtu kur e ruani duhet me ja ngjit emrin oemlogo.bmp dhe e ruani ne desktop
D.m.th E ruani si oemlogo.bmp
Dhe ja tani Veqse erdhem tek fundi dhe shkojme
My computer -> Local Disc C: ->Windows -> system32 keta dy fajlla qe i krijuam i kopjoni nga desktopi me Copy dhe shkoni ne system 32 dhe bejani Paste atje
Mbylleni follderin system 32 dhe shkoni prap tek My computer right-click properties edhe e shihni rezultatin nese e prekni support Information i shihni rezultatet vete

,,,,,,,,,FuaT
Email:_fuat@live.com
Web:www.FuaT.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
FuaT
Email:erion_k@madrid.com
Web:www.ErioN.c.la
Server:connect attackers.podzone.org
Group: aTTacKers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://attackers-team.albanianforum.net
 
lej foto tek my computer propirtes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacker Boxi :: Tutorials-
Kėrce tek: